nemetangol

A Kecskeméti Városháza a Minecraft világában

Az egyesületünk szakköreire járó gyerekek a Microsoft által meghirdetett Építsük meg Magyarországot! című pályázatra hozták létre a Minecraft világában a Kecskeméti Városházát.

További információk...

Minecraft - programozás szakkört indítunk

A Nyitott Szemmel Egyesület a nyári táborok óriási népszerűsége után úgy döntött, hogy a tehetséges gyerekek informatikai készségeit évközben is fejleszteni szeretnénk szakkör formájában...

További információk...

Kalandtábori beszámoló

2016. július 9-15 között a Zöld Nap Egyesület képviseletében kilenc személy vehetett részt a kecskeméti Nyitott Szemmel Egyesület által szervezett galyatetői Kalandtáborban...

További információk...

Mi is Nyitunk Európa-felé

Egyesületünk több olyan fiatal, pályakezdő kollégát alkalmazhat a programoknak köszönhetően, akik kellő felkészültséggel nemzetközi színtéren is képviselik hazánkat és Egyesületünket...

További információk...

Robotika tábor a LogMeIn támogatásával

A Robotika tábor egy új mérföldkő volt az Egyesületünk életében, ugyanis egyetlen táborunk sem kapott még ekkora támogatást...

További információk...

Látogatás a Tisza-tavi Ökocentrumban

Szeptember 26-án ellátogatott egyesületünk Poroszlóra a Tisza-tavi Ökocentrumba.

További információk...

A Hírös Lovárdában jártunk

2015. szeptember 19-én szuper családi napot tartottunk a Hírös Lovardában. A nap első elemként a házigazda körbevezetett minket a hatalmas birtokon...

További információk...

Új bankszámlaszámunk

Tájékoztatni szeretnénk minden kedves tagunkat, hogy megváltozott a bankszámlaszámunk.

Egyesületünk új számlaszáma: 11732002-20413703

További információk...

Sok kicsi sokra megy – 1%

Hamarosan bizonyára egyre sűrűbben találkozol a különböző civil szervezetek, alapítványok felhívásaival, amelyekben arra buzdítanak: ajánld fel adód egy százalékát az általuk végzett közhasznú feladatok támogatására....

További információk...

okt. 17 2014


Azt már az elején szögezzük le, hogy az idő nem nekünk kedvezett, ezen nincs mit szépíteni. Az egész napos szakadó esőt pont a családi napunkra tervezte az időjárás. Ez miatt rengetegen megijedtek, de még így is egy népes társaság jött össze egy egész napos közös programra.

DSC05586 

Délelőtt a Hírös-Lovascsárdában voltunk, ahol természetesen a lovaglás mellett, - a lovas kocsikázás sajnos elmaradt az eső miatt- nagyon jó hangulatban természetes anyagokból készítettek a gyerekek dekorációt, illetve játszottak különböző társas és kártyajátékokat. Önkéntes felajánlásnak köszönhetően még különböző fa játékok is kipróbálhatók voltak. A gólyaláb volt a legnépszerűbb, ez nem is volt kérdés.

 DSC05595

Nagyon finom ebéddel zárult a délelőtti program, ami után egy busz átvitt minket a Kerekegyháza közelében lévő Rendek – Őkogazdaságba. Itt ismét Olga néni fogadott minket, a szokásos vendégszeretete ismét olyan közeget teremtett pillanatok alatt, mintha otthon éreznénk magunkat.

 DSC05618

Bemutatta a biogazdaság fogalmát, és úgy általában beszélt a régi magyar gazdálkodó életről, amit most már egyre többen újra átvesznek. Mesélt a világ élelmiszer ellátásának, szennyezettségének a problémáiról, mi pedig csak figyeltünk és hallgattuk a rengeteg érdekességet.

 DSC05648

Meglepetés képen a gyerekek tésztát gyúrhattak, amiből a végére nagyon finom bio kenyér sült ki, amit el is vihettek magukkal haza. Ez mellett meg lehetett kóstolni az ÖKO gazdaságban termesztett és készített mindenféle adalék anyagtól mentes hagyományos ételeket.

DSC05678

Mindenki meglepetten kóstolta milyen egy igazi házi túró, kolbász, szalonna, kenyér és még sorolhatnám a finomságokat. Aki szomjas volt menta teát ihatott vagy megkóstolhatta a rendkívül ízletes kakukkfű szörpöt.

DSC05648

 Rendkívül jó hangulatú és barátságos társaságban tölthettük el ezt az eseménydús napot. Köszönjük mindenkinek, aki eljött és részt vett egyesületünk családi napján.

DSC05710

facebookiconVaroshaza


videologo

logoright

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa163
mod_vvisit_counterTegnap93
mod_vvisit_counterEzen a héten751
mod_vvisit_counterMúlt héten1441
mod_vvisit_counterEbben a hónapban2402
mod_vvisit_counterMúlt Hónapban5247
mod_vvisit_counterÖsszesen211306

2019 jún. 15