nemetangol

A Kecskeméti Városháza a Minecraft világában

Az egyesületünk szakköreire járó gyerekek a Microsoft által meghirdetett Építsük meg Magyarországot! című pályázatra hozták létre a Minecraft világában a Kecskeméti Városházát.

További információk...

Minecraft - programozás szakkört indítunk

A Nyitott Szemmel Egyesület a nyári táborok óriási népszerűsége után úgy döntött, hogy a tehetséges gyerekek informatikai készségeit évközben is fejleszteni szeretnénk szakkör formájában...

További információk...

Kalandtábori beszámoló

2016. július 9-15 között a Zöld Nap Egyesület képviseletében kilenc személy vehetett részt a kecskeméti Nyitott Szemmel Egyesület által szervezett galyatetői Kalandtáborban...

További információk...

Mi is Nyitunk Európa-felé

Egyesületünk több olyan fiatal, pályakezdő kollégát alkalmazhat a programoknak köszönhetően, akik kellő felkészültséggel nemzetközi színtéren is képviselik hazánkat és Egyesületünket...

További információk...

Robotika tábor a LogMeIn támogatásával

A Robotika tábor egy új mérföldkő volt az Egyesületünk életében, ugyanis egyetlen táborunk sem kapott még ekkora támogatást...

További információk...

Látogatás a Tisza-tavi Ökocentrumban

Szeptember 26-án ellátogatott egyesületünk Poroszlóra a Tisza-tavi Ökocentrumba.

További információk...

A Hírös Lovárdában jártunk

2015. szeptember 19-én szuper családi napot tartottunk a Hírös Lovardában. A nap első elemként a házigazda körbevezetett minket a hatalmas birtokon...

További információk...

Új bankszámlaszámunk

Tájékoztatni szeretnénk minden kedves tagunkat, hogy megváltozott a bankszámlaszámunk.

Egyesületünk új számlaszáma: 11732002-20413703

További információk...

Sok kicsi sokra megy – 1%

Hamarosan bizonyára egyre sűrűbben találkozol a különböző civil szervezetek, alapítványok felhívásaival, amelyekben arra buzdítanak: ajánld fel adód egy százalékát az általuk végzett közhasznú feladatok támogatására....

További információk...

aug. 7 2012

A környezettudatos város – Zöld Nap Kecskeméten a „Rákóczi út – Vasútkert revitalizációja” projekt keretében

A Nyitott Szemmel Egyesület 2012. május 11-én Zöld Napot szervez Kecskeméten, a „Rákóczi út – Vasútkert revitalizációja” projekt kísérő rendezvényeként.


A program valójában egy hat alkalomból álló sorozat, amelyek mindegyikén általános iskolás diákok ismerkednek a környezetvédelemmel.

varosi.proram.06

Katonáné Szabó Gabriella környezetvédelemért felelős alpolgármester a rendezvény kapcsán elmondta: a Rákóczi úti beruházás során nem csak építészeti rekonstrukció zajlik, hanem a növényzet is megújul. Ez utóbbi környezetre gyakorolt pozitív hatásai hosszú távon is jelentősek. A programsorozat alkalmat ad arra, hogy a gyermekek  ismerkedjenek a környezettudatossággal.

varosi.proram.13

Molnár Árpád Szilveszter, az egyesület elnöke így fogalmazott: a környezetvédelmi akció célja olyan „Zöld nap” megszervezése volt, amelynek keretében a város diákjai és lakosai megismerkedhetnek a városi környezetet fenyegető legfontosabb környezeti problémákkal. A szakemberek ismeretterjesztő és játékos formában hívják fel a figyelmet a környezettudatos gondolkodásra és viselkedésre.

varosi.proram.21

Az akció fontos célja továbbá, hogy a megvalósuló revitalizáció kapcsán figyelmet kapjon az épített környezet megóvása és a közterületek, parkok védelme.

varosi.proram.34

A városi környezetben lévő tájalkotó elemek (talaj, víz, levegő stb.) a természetes, illetve természet közeli ökoszisztémákhoz képest módosult formában vannak jelen. Általában szennyezettségük jellemző, amivel a figyelemfelhíváson kívül a megelőzési, kezelési lehetőségek szintjén is foglalkozni kell.

varosi.proram.51

Ezeket a problémákat interaktív, játékos formában ismertetik meg a résztvevőkkel. Az interaktív bemutatók magukban foglalták a növények szerepének ismertetését, a zöld tetők alkalmazásának bemutatását, illetve a városi lakásokban kialakítható zöld sarkok modellezését (kisméretű zöld kert készítése).

varosi.proram.71

A program összekapcsolódik a növények levegőtisztaság-védelmi szerepének megtárgyalásával, az alkalmazható növények megismertetésével és a Rákóczi út jelenlegi és tervezett zöldfelületeinek bemutatásával.

varosi.proram.81

A talaj és a levegő problémáinak ismertetéséhez talajvizsgálatokat (kémhatás, mésztartalom, talajlevegő hőmérséklete) és léghőmérsékleti méréseket alkalmaznak. Az épített környezet megóvásának fontosságát a Rákóczi úton tett építészeti körséta keretében tervezik bemutatni, ahol a város első zöldtetős társasházában is körbevezetik a kimagaslóan érdeklődő diákokat.

varosi.proram.82

facebookiconVaroshaza


videologo

logoright

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa90
mod_vvisit_counterTegnap174
mod_vvisit_counterEzen a héten553
mod_vvisit_counterMúlt héten1656
mod_vvisit_counterEbben a hónapban3795
mod_vvisit_counterMúlt Hónapban7111
mod_vvisit_counterÖsszesen207452

2019 máj. 22