nemetangol

Tanodánk bemutatása

Tevékenységünk fő célja az, hogy megfelelő környezetben és programokkal megszerettessük a gyerekekkel a tanulást, legyőzzük az esetlegesen meglévő iskolai szorongást, segítsük az iskolai tanulmányi eredmények szinten tartását, vagy javulását, ezzel növelve a diákok továbbtanulási esélyeit.

További információk...

A Kecskeméti Városháza a Minecraft világában

Az egyesületünk szakköreire járó gyerekek a Microsoft által meghirdetett Építsük meg Magyarországot! című pályázatra hozták létre a Minecraft világában a Kecskeméti Városházát.

További információk...

Minecraft - programozás szakkört indítunk

A Nyitott Szemmel Egyesület a nyári táborok óriási népszerűsége után úgy döntött, hogy a tehetséges gyerekek informatikai készségeit évközben is fejleszteni szeretnénk szakkör formájában...

További információk...

Kalandtábori beszámoló

2016. július 9-15 között a Zöld Nap Egyesület képviseletében kilenc személy vehetett részt a kecskeméti Nyitott Szemmel Egyesület által szervezett galyatetői Kalandtáborban...

További információk...

Mi is Nyitunk Európa-felé

Egyesületünk több olyan fiatal, pályakezdő kollégát alkalmazhat a programoknak köszönhetően, akik kellő felkészültséggel nemzetközi színtéren is képviselik hazánkat és Egyesületünket...

További információk...

Robotika tábor a LogMeIn támogatásával

A Robotika tábor egy új mérföldkő volt az Egyesületünk életében, ugyanis egyetlen táborunk sem kapott még ekkora támogatást...

További információk...

Látogatás a Tisza-tavi Ökocentrumban

Szeptember 26-án ellátogatott egyesületünk Poroszlóra a Tisza-tavi Ökocentrumba.

További információk...

A Hírös Lovárdában jártunk

2015. szeptember 19-én szuper családi napot tartottunk a Hírös Lovardában. A nap első elemként a házigazda körbevezetett minket a hatalmas birtokon...

További információk...

Új bankszámlaszámunk

Tájékoztatni szeretnénk minden kedves tagunkat, hogy megváltozott a bankszámlaszámunk.

Egyesületünk új számlaszáma: 11732002-20413703

További információk...

Sok kicsi sokra megy – 1%

Hamarosan bizonyára egyre sűrűbben találkozol a különböző civil szervezetek, alapítványok felhívásaival, amelyekben arra buzdítanak: ajánld fel adód egy százalékát az általuk végzett közhasznú feladatok támogatására....

További információk...

aug. 5 2016

2016.06.02-08., St.Germain-au-Mont-d’Or, Lyon, Franciaország, “WAKE UP, GREEN UP!” ERASMUS+ ifjúsági szakember képzés.

Téma: különböző interaktív és non-formális technikák elsajátítása a fiatalok figyelmének felkeltésére a környezetvédelem és az aktív részvétel fontossága iránt

Az egyesület életébe munkatársként újonnan bekapcsolódott emberként a képzésen való részvétel volt az egyik első, fontosabb esemény, melynek részese lehettem. Bár munkaköröm nem a hagyományos értelemben vett ifjúsági munkás, de ezt megelőzően is több ízben tartottam gyerekfoglalkozásokat, a környezetvédelem pedig a szívem csücske, valamint az egyesülethez kerülve már terveztem egy nagyobb, egész általános iskolát bevonó környezetvédelmi projekt megvalósítását, így tudtam, hogy ott a helyem ezen a képzésen.

foto

Új ország, új emberek, nyelvgyakorlás, környezetvédelem, jó gyakorlatok a fiatalok bevonására. Ezt vártam. Ennél viszont jóval többet kaptam. Az már a képzés első napján kiderült, hogy a csapat nagyon sokszínű. Nem csak nemzetiség tekintetében, hanem egyéniségként is. Ez a minden tekintetben sokszínű társaság kiváló alapot adott egy remek héthez. Ezen felül a trénereink lelkesedése, innovatív és interaktív módszereik is mind a nem-formális-tanulásunkat, fejlődésünket segítették. Bár reggeltől estig kötött programunk volt egyetlenegy diavetítést, vagy unalmas előadást nem kellett végighallgatnunk. Viszont volt interaktív múzeum, rengeteg kiscsoportos munka, ahol mi jöttünk rá a „tutira” és nem a szánkba rágták azt, közös ötletelés konkrét környezetvédelmi problémán, szerepjáték, történet- és reklám írás és -előadás, pecha kucha, TV-s vetélkedő, Világ Környezetvédelmi Napi ünneplés és – teljesen véletlenül – egy születésnapi buli is bekerült az esti programba.

S hogy ebből az egészből mit hoztam haza? Legfőképp inspirációt és megerősítést. Megerősítést, hogy igenis tudunk változtatni, akkor is ha nem születtünk vezetőnek és inspirációt, hogy meg is tegyük az első lépést a változás felé. Nálam ez a lépés egy informális beszélgetés volt. Egy informális beszélgetés arról, hogy fölvázoljam a terveimet az iskolai szelektív hulladékgyűjtés bevezetéséről. Részemről a legnagyobb előrelépés az, hogy a gondolatot tett követte. Bár sínen még nincs a projekt, de most már nem egy hatalmas legyőzhetetlen akadályként, vagy elérhetetlen célként tekintek rá, hanem hatalmas lehetőségként és kihívásként, amit közösen, együtt dolgozva meg tudunk valósítani. Megvalósítani, hogy szikrát gyújtsunk másokban a környezetvédelem fontossága, vagy csak az aktív részvétel iránt. Olyan szikrát, mint ami bennem is lángra kapott, és remélem, ennek már a közeli jövőben is látható eredményei lesznek.

Tanács, konklúzió, végkövetkeztetés, bottom line? … Keresd a szikrát!

 

 

facebookiconVaroshaza


videologo

logoright

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa41
mod_vvisit_counterTegnap132
mod_vvisit_counterEzen a héten545
mod_vvisit_counterMúlt héten805
mod_vvisit_counterEbben a hónapban545
mod_vvisit_counterMúlt Hónapban3681
mod_vvisit_counterÖsszesen300918

2021 márc. 07